Piąte miejsce w Młodzieżowych Igrzyskach Olimpijskich

Po uroczystym ślubowaniu złożonym w Miasteczku Olimpijskim w Białce Tatrzańskiej Reprezentacja Polski U-16 pod opieka trenerów Tobiasza Bigosa i Wojciecha Milana wyleciała z Warszawy do Seulu.

W dniu 20 stycznia w inaugurującym całe hokejowe rozgrywki meczu nasza  drużyna przegrała z Kazachstanem 8:18. Po dwóch tercjach na tablicy widniał wynik 6:8 i niestety trzecia tercja, niezbyt udana dla naszych zawodników spowodowała tak wysoką bramkową przewagę Kazachów.

Kolejny dzień i wyniki jakie osiągnęła nasz drużyna były zgoła inne. Polacy odnieśli dwa zwycięstwa - najpierw pokonali Chińskie Tajpej 10:8, a później Hiszpanię 10:5.

W poniedziałek, 22 stycznia Biało-Czerwoni rozegrali kolejne mecze, w których pokonali Wielką Brytanię 17:7, ale niestety przegrali          z Danią 7:11.

W ostatnim dniu grupowych rozgrywek nasza drużyna, po bardzo dobrym meczu przegrała z liderem tabeli i jak się później okazało złotym medalistą Igrzysk ekipą z Łotwy 3:8.

Na zakończenie olimpijskiej rywalizacji pokonaliśmy w pełnym emocji i stojącym na świetnym sportowym poziomie meczu wyżej uplasowaną Reprezentację Austrii 3:2.

Ostateczny bilans drużyny w IV Młodzieżowych Igrzyskach Olimpijskich 2024 prowadzonej przez Tobiasza Bigosa to cztery zwycięstwa       i trzy porażki.

Kadra U - 16 uplasowała się w Igrzyskach Młodzieży na bardzo dobrym piątym miejscu.

 

Ostateczna klasyfikacja IV MZIO Gangwon 2024 w hokeju na lodzie 3x3 mężczyzn:

  1. Łotwa
  2. Dania
  3. Kazachstan
  4. Austria
  5. Polska
  6. Wielka Brytania
  7. Chińskie Tajpej
  8. Hiszpania

 

Foto: PKOL