Zwycięstwo w turnieju RIGA CUP !

W rozgrywkach o puchar Riga CUP 2024 w kategorii U16 rywalizowało w sumie 14 europejskich drużyn. Nasza Reprezentacja znalazła się w grupie A razem z drużynami Emppus Hockey Talents, Geležinis Vilkas/ HC Klaipeda, HK Kurbads, Liepajas SSS, Prizma Ryga, Stockholm Golden Wings.

Walka w fazie grupowej była bardzo wyrównana,

 Nasze „Orły „odniosły w niej trzy zwycięstwa, dwa remisy i doznały jednej przegranej. Pozwoliło im to zająć drugie miejsce w grupie, które było premiowane wejściem do najlepszej czwórki turnieju.

W półfinale spotkaliśmy się z najlepszą drużyną grupy B - Jelgavas LSS, która pokonaliśmy po bardzo zaciętym meczu jedną bramką.

W finale ponownie zmierzyliśmy się ze szwedzkim selektem Stockholm Golden Wings, który awansował do finału po zwycięstwie nad Reprezentacją Wielkiej Brytanii.

W fazie grupowej zremisowaliśmy ze Stockholm Golden Wings, ale w finale nie daliśmy sobie odebrać zwycięstwa i9pokonaliśmy rówieśników ze Szwecji 3:2.

Reprezentacja Polski U16 rocznik 2008/09  powtórzyła ubiegłoroczny sukces starszych kolegów i odebrała złote medale na największym europejskim turnieju hokejowym dla młodzieży RIGA CUP 2024.

Najlepszym obrońcą turnieju wybrany został WIKTOR TAŃCZYK.

Gratulacje !

Wyniki naszych spotkań:

19.04.2024

Prizma Ryga - Polska U16 0:3
Bramki: Adrian Bagienko, Amadeusz Tyński, Radosław Kot.

Polska U16 - Sztokholm Golden Wings 2:2
Bramki: Radosław Kot, Leon Stryczek.

Lipajas SSS - Polska U16 1:3
Bramki: Adrian Bagienko 2, Amadeusz Tyński.

20.04.2024

Polska U16 - Emppu`s Hockey Talents 1:1
Bramka: Borys Dawid

Polska U16 - HK Kurbads 3:1
Bramki: Stanisław Lewandowski, Radosław Kot 2.

Polska U16 – Geležinis Vilkas/ HC Klaipeda 0:3

21.04.2024

Polska U16 - Jelgavas LSS 1:0
Bramka: Adrian Bagienko

Finał:
Sztokholm Golden Wings - Polska U16 2:3

Bramki: Amadeusz Tyński 2, Filip Chrobociński.

 

Skład Polski U16:

 Bartosz Kowalik, Miłosz Kuźnik, Samuel Plinta,Igor Łukaszewski, Aleksander Wanat, Wiktor Tańczyk, Michał Nakoneczny, Mateusz Midzierski, Krystian Kowalczyk, Kajetan Domalewski, Filip Bogdał, Adrian Bagienko, Krzysztof Centkowski, Filip Chrobociński, Jakub Czyż, Borys Dawid, Antoni Galant, Filip Hudziak, Wiktor Klimczak, Radosław Kot, Stanisław Lewandowski, Leon Stryczek, Amadeusz Tyński.

 Trenerzy: Tobiasz Bigos, Wojciech Milan, Bartłomiej Stepień, Jakub Zawalski