Sezon 2023/2024 w ... JKH GKS Jastrzębie

Sezon 2023/2024 w klubie JKH GKS Jastrzębie

Od seniorskiego zaplecza po mini hokej, czyli krótkie podsumowanie sezonu w klubie JKH GKS Jastrzębie.

Kolejny sezon drużyna JKH zagrała w Młodzieżowej Hokej Lidze (1 Liga). Dysponując najmłodszym składem w tej kategorii wiekowej zajęli 11 miejsce w gronie 15 zespołów, tracąc do miejsca premiowanego występem w play-off tylko 10 punktów.

W turnieju barażowym Centralnej Ligi Juniorów po zwycięstwach nad UKS Niedźwiadki Sanok 4:1 i Zagłębie Sosnowiec 11:1 jastrzębianie wywalczyli prawo gry w finałach Mistrzostw Polski Juniorów w Toruniu. Dwa zwycięstwa i przegrana dały awans z grupy.

W półfinale ulegli późniejszemu Mistrzowi Polski z Janowa 2:5, w meczu o brąz też przegrali z gospodarzami 1:3.Ostatecznie w tej kategorii rozgrywkowej JKH Jastrzębie zdobyło IV miejsce w Polsce.

Juniorzy Młodsi w lidze wywalczyli prawo gry Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży. Po wyjściu z grupy z 2 miejsca w półfinale odprawili Naprzód Janów 6:0. Z turnieju finałowego w Krynicy przywieźli srebrne medale (przegrana 2:4 w finale).

W kategorii wiekowej Młodziki w rozgrywkach ligi śląskiej JKH zajęło II miejsce i awansowało do turnieju Finałowego Mistrzostw Polski. Młodziki JKH wyszli z grupy i w półfinale pokonali Naprzód Janów 3:1. W finale to MOSM Tychy był lepszy o dwie bramki (wynik 1:3)Młodziki zdobyli Wicemistrzostwo Polski w tej kategorii wiekowej.

Niższa kategoria wiekowa – Żaki Starsze – rywalizowały w rozgrywkach ligi wojewódzkiej. Wicelider grupy śląskiej wywalczył prawo gry      w Finale Mistrzostw Polski. Niestety nie udało się drużynie wywalczyć awansu do półfinału. Ostatecznie zespół sklasyfikowany został na 6 miejscu w Polsce.

Żaki Młodsze rywalizowały tylko w lidze śląskiej. W ostatecznej klasyfikacji hokeiści tej grupy wiekowej zajęli V miejsce.

Jeszcze młodsze Mikrusy również rywalizowały tylko w lidze śląskiej.

Najmłodsi hokeiści JKH grali z powodzeniem w Śląskiej Lidze Mini Hokeja systemem turniejowym.  Drużyny w kategoriach 2014 oraz 2015 dzielnie radziły sobie w rywalizacji z rówieśnikami. W tych najmłodszych kategoriach nie prowadzi się oficjalnych klasyfikacji.

 

Juniorzy młodsi Klubu brali udział w rozgrywkach Karpackiej Młodzieżowej Lidze Hokejowej i zajęli 4 miejsce. Ponadto drużyna U18 zwyciężyła w prestiżowym turnieju Riga Cup 2024 na Łotwie

Aktualnie JKH we współpracy z Zespołem Szkół Mistrzostwa Sportowego w Jastrzębiu-Zdroju prowadzi cztery klasy mistrzostwa sportowego o profilu hokej na lodzie (trzy w liceum, jedna w szkole podstawowej). 

W minionym sezonie młodzież JKH brała udział w zgrupowaniach reprezentacji Polski do lat 16, 18 i 20. W grudniowych Mistrzostwach Świata do lat 20 w Kadrze Polski zagrało 2 naszych wychowanków, w kwietniowych Mistrzostwach Świata Dywizji IIA do lat 18                  w Sosnowcu zagrało 5 wychowanków JKH.