Sezon 2023/2024 w ... KS Luce Cieszyn

 

Dzisiaj przedstawiamy kolejne podsumowanie sezonu w jednym z naszych Klubów. Tym razem Cieszyn. Zapraszamy do lektury ! 

 

Sezon 2023/2024 był dla KS LUCE Cieszyn kolejnym sezonem w zdobywaniu doświadczenia oraz podnoszenia umiejętności naszych hokejowych zawodników i zawodniczek.

 Rozpoczynając sezon przygotowaliśmy akcje promujące hokej na lodzie i przeprowadziliśmy pokazy w szkołach podstawowych powiatu cieszyńskiego, aby zachęcić najmłodsze dzieci do rozpoczęcia przygody z hokejem. 

 Wzięliśmy udział w rozgrywkach ligowych Żaka Starszego, Żaka Młodszego, Mikrusa oraz Mini Hokeja.

Klub przy współpracy ze Śląskim Związkiem Hokeja na Lodzie realizował Program Ośrodków  Szkolenia Sportowego  Młodzieży  - hokej na lodzie, a także turnieje i zajęcia w ramach  „Rozwijaj się z Hokejem” dla dwóch najmłodszych grup naszych dzieci. 

W ramach zajęć promujących hokej na lodzie przy udziale środków z Ministerstwa Sportu i Turystyki realizowaliśmy w roku 2023 projekt „Zajęć Sportowych z Elementami Gimnastyki-Korekcyjno Kompensacyjnej, a także Program Klub. 

KS Luce Cieszyn wziął również udział w turniejach Czerkawski Cup oraz Laszkiewicz Cup. 

Na zakończenie sezonu na cieszyńskim lodowisku został zorganizowany Turniej Hokeja na Lodzie dla roczników 2012-2014 w którym wzięły udział cztery drużyny (MOSM Tychy, BS Polonia Bytom JKH GKS Jastrzębie oraz KS LUCE Cieszyn). 

 

Wraz z rozpoczęciem maja rozpoczęliśmy treningi z hokeja na rolkach. 16 czerwca planujemy zorganizowanie turnieju w hokeju na rolkach w różnych kategoriach wiekowych.