MMM w Jastrzębiu - komunikat końcowy

Dobiegły końca Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w Jastrzębiu. Dopiero rzuty karne rozstrzygnęły finałową rywalizację pomiędzy UKS Zagłębie Sosnowiec a MKS Cracovia/KTH KM Krynica, na korzyść drużyny prowadzonej przez trenerów Piotra Matlakiewicza oraz Piotra Majewskiego.

Trzecie miejsce zajął zespół JKH GKS Jastrzębie, który liczył z pewnością na więcej w tych mistrzostwach.

Cieszy fakt, że po udanej dla naszego regionu OOM w Tychach (MP Juniorów Młodszych), derbowego zwycięstwa JKH w warszawskim Czerkawski Cup, przyszedł czas na kolejne zdobycze medalowe. W niedalekiej perspektywie zbliżają się Mistrzostwa Polski Żaków Starszych, w których również liczymy na dobrą postawę naszych zawodników i medalowe pozycje.

 

Poziom sportowy turnieju należy uznać jako zadowalający. Rzuca się jednak w oczy spora dysproporcja pomiędzy umiejętnościami w grze napastników i obrońców. Martwi również średnia lub słaba w przekroju całego turnieju postawa praktycznie wszystkich bramkarzy. Wyjątkami w tej mierze okazali się - wybrani najlepszymi zawodnikami mistrzostw - obrońca Daniel Malczewski oraz bramkarz Mateusz Małota z UKS Zagłębie Sosnowiec. Natomiast najlepszym napastnikiem wybrano Jana Sołtysa z JKH GKS Jastrzębie - zdobywcę największej ilości goli w turnieju. Zawodnikiem zdecydowanie przewyższającym umiejętnościami pozostałych okazał się Damian Tyczyński z KTH KM Krynica, który wygrywając klasyfikację kanadyjską turnieju, został jednocześnie wybrany najbardziej wartościowym zawodnikiem mistrzostw.

Powodem do zastanowienia jest spora ilość kar (wyższych) nałożonych na zawodników, za tzw. niesportowe zachowanie, których ilość była prawdopodobnie rekordowa w stosunku do lat ubiegłych.

 

Ceremonię zakończenia rywalizacji w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików zaszczyciła swoją obecnością sympatyczna Pani Prezydent Jastrzębia-Zdrój Anna Hetman, a także Prezes JKH GKS Jastrzębie Kazimierz Szynal.

Wręczono okazałe nagrody, których darczyńcami byli:

  • Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego

  • Szkoła Mistrzostwa Sportowego w Sosnowcu

  • Polski Związek Hokeja na Lodzie

  • organizatorzy projektu Hokejowe Nadzieje Olimpijskie

 

                                                       Ze sportowym pozdrowieniem

                                                    Jerzy Sobera