MOSM Tychy złotym medalistą Mistrzostw Polski Młodzików

Turniej finałowy mistrzostw Polski młodzików przechodzi już do historii. W sobotnie popołudnie na jastrzębskim Jastorze zostały rozegrane ostatnie dwa spotkania turnieju. W meczu o brązowy medal lepsi okazali się młodzi hokeiści MMKS Podhale Nowy Targ, którzy wysoko wygrali z TMH Polonią Bytom aż 15:2. Natomiast w wielkim finale, w którym nie brakowało emocji, hokeiści MOSM Tychy pokonali JKH GKS Jastrzębie 6:1 i tym samym zostali mistrzem Polski młodzików w sezonie 2013/2014.

JKH GKS Jastrzębie - MOSM Tychy 1:6

0:1 Daniel Adamczyk (2:20)
0:2 Dawid Duży - Bartłomiej Jeziorski (8:10)
1:2 Mateusz Paś - Jakub Michałowski (9:20)
1:3 Maciej Kostyła - Bartłomiej Jeziorski (30:09)
1:4 Szymon Jaromin (52:56)
1:5 Bartłomiej Jeziorski - Piotr Wasiak (53:18)
1:6 Dawid Duży (59:33)

JKH GKS Jastrzębie: Dominik Robaszkiewicz, Oskar Załucki; Dawid Pałucki, Jakub Michałowski, Miłosz Idasiak, Dominik Jarosz, Paweł Rafalik; Gracjan Witas, Mateusz Barszczewski, Mateusz Paś, Dominik Paś, Patryk Pelaczyk; Antoni Kot, Kamil Cieśla, Jan Sołtys, Jakub Szubert, Dariusz Damps; Jakub Rogalski, Daniel Brela, Fabian Nalepka, Igor Borowiak.
Trenerzy: Mariusz Bernacki, Rafał Szpyra.

MOSM Tychy: Kamil Lewartowski, Jakub Zawalski; Jakub Kapusta, Olaf Bizacki, Maciej Kostyła, Dawid Duży, Bartłomiej Jeziorski; Michał Królik, Jarosław Wasiak, Kacper Gruźla, Szymon Jaromin, Piotr Mizgała; Piotr Wasiak, Daniel Hołdowicz, Wojciech Świder, Daniel Adamczyk, Alex Krzyżek; Wiktor Plewnia, Mateusz Molenda.
Trenerzy: Krzysztof Majkowski, Beniamin Sławiński.

Najlepsi zawodnicy spotkania: Dominik Robaszkiewicz (JKH GKS Jastrzębie) oraz Jarosław Wasiak (MOSM Tychy).