Akademia Bramkarska SZHL - Podsumowanie

Drodzy bramkarze laughing,

Po zakończonym sezonie przyszedł czas na podsumowanie Waszej ciężkiej pracy oraz zaangażowania całego sztabu trenerskiego. Od grudnia 2021r. do czerwca br. udało się dzięki Waszej i Waszych rodziców mobilizacji zorganizować łącznie 23 spotkania specjalistyczne na lodzie oraz treningów „na sucho”. Łączna liczba bramkarzy, z którą mieliśmy przyjemność pracować zamknęła się ostatecznie w liczbie 69. Na wszystkich zajęciach bramkarze pojawili się w ilości 519 co daje nam średnią na każde zajęcia jak łatwo policzyć 22.  Zawitali do nas bramkarze nie tylko ze śląskich klubów, również z Czeskiego Cieszyna, Havirova, Oświęcimia, Nowego Targu, Opola, Wrocławia, a także z Łodzi.

Na naszych zajęciach bramkarze byli podzieleni na dwie grupy według roczników oraz posiadanych umiejętności.

Zajęcia ogólnorozwojowe odbyły się w formie treningu stacyjnego, ze szczególnym naciskiem na poprawę swoich zdolności motorycznych na każdej płaszczyźnie istotnej dla bramkarza a zarazem, która jest bardzo często zaniedbywana.

Treningi specjalistyczne polegały na pracy bramkarzy w bramce ze zwróceniem szczególnej uwagi na poprawieniu techniki poruszania się na małej przestrzeni. Oczywiście również pracowaliśmy nad poprawą techniki samej jazdy na łyżwach. Grupa młodszych bramkarzy miała dostosowane ćwiczenia do swoich umiejętności, natomiast grupa starszych bramkarzy wykonywała podobne ale oczywiście trudniejsze zadania. Trening był wykonywany w postaci stacji z wykorzystaniem zawodników strzelających. Wszelkiego rodzaju nieprawidłowości w pozycji, jak również w umiejętności poruszania się po lodzie bramkarzy były korygowane natychmiast. Zwracana uwaga była na prawidłową techniką łapania i odbijania krążków oraz pracy kijem przy strzałach po lodzie.

Ze swojej strony sztab trenerski Akademii Bramkarskiej chciałby jeszcze raz podziękować za włożoną pracę i zaangażowanie życząc jednocześnie udanych i wspaniałych wakacji.

 

PS Na początku sierpnia widzimy się już na lodzie, oczywiście wszystkich chętnych zapraszamy do dalszej owocnej współpracy!