Drużyna BS Polonia Bytom po raz dwunasty Mistrzem Polski PLHK

Zawodniczki BS Polonia Bytom po rewelacyjnym sezonie zasadniczym, w którym straciły tylko 3 punkty po raz kolejny zdobyły w świetnym stylu tytuł Mistrzyń Polski PLHK w sezonie 2022/2023.

Po pokonaniu w play off drużynę UKHK Unia Oświęcim 9:1 oraz 7:1 pewnie awansowały do finałów.

Do walki o złoty medal podobnie jak w ubiegłych latach stanęły przeciwko zawodniczkom GKS Stoczniowiec Gdańsk.

Obie drużyny w meczach finałowych pokazały, że poziom kobiecego hokeja w Polsce z każdym sezonem jest coraz wyższy.

Ostatecznie bytomianki wygrały dwa mecze finałowe wynikiem 4:1 oraz 3:1 i kolejny raz sięgnęły po złoto w lidze kobiet.

Natomiast w walce o brązowy medal drużyna SKKH Atomówki Tychy po bardzo zaciętej walce uległa ekipie UKHK Unia Oświęcim.

Pierwszy mecz młode tyszanki wygrały 5:3, drugi przegrały 5:1 i przy stanie rywalizacji 1:1 na Stadionie Zimowym w Tychach odbył się trzeci decydujący o brązowym medalu mecz.

Długo utrzymywał się korzystny dla Atomówek wynik 3:1, niestety w ostatnich minutach trzeciej tercji Oświęcim doprowadził do remisu  i całe spotkanie zakończyło się golem strzelonym w dogrywce przez zawodniczki UKHK Unia Oświęcim.