"Walczymy o awans" - rozpoczynają się MŚ Seniorek

"Walczymy o awans"  - rozpoczynają się MŚ Seniorek

Cel jest jeden – walczymy o awans !

 

Reprezentacja Seniorek  przebywa już w  Korei Południowej, gdzie w miejscowości Suwon w dniach 17-23 kwietnia odbędą się  Mistrzostwa Świata w Hokeju na Lodzie Kobiet Dywizji IB.

Reprezentacja Polski  Kobiet rywalizować będzie z Koreą Południową, Włochami, Słowenią, Wielką Brytanią i Kazachstanem.

Trener Zbigniew Wróbel udzielił nam przed wylotem krótkiego wywiadu:

„ Jestem zadowolony z pracy dziewczyn w czasie zgrupowania przed mistrzostwami. Rywalizacja o miejsce w ścisłej Kadrze trwała do ostatniej chwili. Bezpośrednie przygotowanie startowe jest czasem mocnych treningów, różniących się bardzo intensywnością od treningów klubowych. Wprowadziliśmy nowe założenia taktyczne, dużo uwagi poświeciliśmy treningom bramkarskim i ustawieniu każdej z piątek.

Grupa jest bardzo wyrównana, moim zdaniem najcięższe mecze czekają nas z Włochami i Kazachstanem.  Walczymy oczywiście o najwyższe miejsce w Mistrzostwach, ale w drodze do podium czeka nas pięć meczów. Każdy jest ważny i do każdego będziemy się starannie przygotowywać.

Mam także nadzieję, że aklimatyzacja po podróży przebiegnie szybko i nie będzie dla nas problemem.

Drużyna jest przygotowana , dziewczyny są bardzo zmotywowane, w każdym meczu będziemy walczyć o zwycięstwo.”

 

Dominika Korkuz – obrończyni:

Na zgrupowaniu codziennie miałyśmy dwie jednostki treningowe. Na porannych treningach doskonaliłyśmy swoje umiejętności indywidualne, zaś na wieczornych ćwiczyłyśmy założenia Trenera, taktykę gry w przewadze i osłabieniu, dzięki czemu mogłyśmy jeszcze lepiej popracować nad komunikacją i zgraniem całej piątki.

Atmosfera w drużynie jest bardzo dobra. Mimo, że jesteśmy grupą  zawodniczek z różnych klubów i często gramy przeciwko sobie w polskiej lidze to tworzymy dobrze dogadującą się drużynę, która ma jeden wspólny cel. Będziemy walczyć o jak najlepsze wyniki. Naszym celem jest tak jak na poprzednich mistrzostwach podium, jesteśmy bardzo zmotywowane i zrobimy wszystko, żeby to osiągnąć.

W naszej dywizji są ciężkie i bardzo dobre drużyny, które grają dynamicznie i mocno fizycznie. Nie raz grałyśmy przeciwko sobie i śmiało mogę powiedzieć, że te mecze będą nas kosztowały trochę zdrowia, ale tanio skóry nie sprzedamy i na pewno zostawimy serce na lodzie, a cała nasza drużyna pokaże szczyt swoich możliwości.”

 

Karolina Późniewska – napastniczka:

Z kadra spotkałyśmy się już w połowie marca były to treningi wieczorami, a także w weekendy, zagrałyśmy też  jeden sparing z drużyną z Bytomia. Po dwóch tygodniach treningów miałyśmy tydzień wolnego i każda wróciła do swojego klubu i od 3 kwietnia rozpoczęło się już bezpośrednie przygotowanie startowe. Trenowałyśmy dwa razy dziennie, więc tydzień bardzo intensywny, ale myślę, że to co miałyśmy do zrealizowania to zrobiłyśmy to. Będziemy miały jeszcze parę treningów w Korei i jeden sparing.

Atmosfera w drużynie jest bardzo dobra, znamy się już długo z dziewczynami i dobrze rozumiemy. Każda się wspiera na lodzie jak i poza nim.

Cel jest jeden zdobyć złoty medal i awansować. Z roku na rok jesteśmy coraz bliżej więc w tym roku musi być złoto. Jest to bardzo wyrównana grupa, każdy przeciwnik jest mocny i tam każdy z każdym może wygrać i każdy z każdym przegrać. Zdecyduje na pewno dyspozycja dnia i detale, ale my chcemy pokazać się z jak najlepszej strony i wygrać ten turniej.”

 

 

Terminarz meczów  Seniorskiej Reprezentacji Kobiet podczas Mistrzostw Świata Dywizji IB:

 

17 kwietnia, poniedziałek

Słowenia – Polska, godz. 8:45

 

18 kwietnia, wtorek

Polska – Korea Południowa, godz. 12:15

 

20 kwietnia, czwartek

Polska – Wielka Brytania, godz. 5:15

 

22 kwietnia, sobota

Kazachstan – Polska, godz. 12:15

 

23 kwietnia, niedziela

Polska – Włochy, godz. 12:15

 

Powodzenia !

foto: Polskihokej