Zaproszenie do udziału w projekcie Metropolia Silesia

Zaproszenie do udziału w projekcie Metropolia Silesia

Zaproszenie do udziału w Projekcie “Metropolia Silesia”

Rozpoczynamy nabór do kolejnej edycji Projektu “Metropolia Silesia”, czyli drużyny występującej w regularnych rozgrywkach ligowych pod patronatem Czeskiego Związku Hokeja na Lodzie.

W sezonie 2023/2024 chcemy zgłosić cztery odrębne drużyny w kategoriach:

  • Żak starszy A - rocznik 2010
  • Żak starszy B - rocznik 2011
  • Żak młodszy A - rocznik 2012
  • Żak młodszy B - rocznik 2013

Przewidujemy po około 22-23 miejsca dla zawodników z pola i po 3 miejsca dla bramkarzy w każdej z drużyn. Każda drużyna rozgrywa między 26 a 34 spotkania w lidze czeskiej co w połączeniu z polskim terminarzem meczów i uczestnictwem w OSHL daje już spore możliwości rozwoju młodego zawodnika. Spotkania „Metropolii Silesia” zaplanowane są głównie w weekendy więc można to pogodzić z rozgrywkami SZHL które odbywają się w tygodniu.

Głównym celem Projektu „Metropolia Silesia” jest rozwój młodych zawodników i przygotowanie ich do gry w młodzieżowych reprezentacjach Polski. Możliwości takie daje nam rywalizacja w regularnych rozgrywkach czeskiej ligi z rówieśnikami z okręgu Morawsko-Śląskiego (m.in. Vitkovice, Trinec, Poruba, Frydek Mistek) oraz z okręgu Olomuckiego (m.in. Zlin, Olomuc, Prerov). Są to drużyny o wysokim poziomie sportowym, dzięki czemu zyskujemy możliwość zwiększania umiejętności zawodników poprzez odpowiednią dla nowoczesnego hokeja intensywność spotkań.

Projekt ten jest prowadzony przy ścisłej współpracy ze Śląskim Związkiem Hokeja na Lodzie, a udział w nim będzie szkoleniowo związany z Ośrodkami Szkolenia Hokeja na Lodzie prowadzonymi w Śląskich klubach i OSHL Śląsk co za tym idzie chcemy, aby nasza drużyna była Kadrą Śląska złożoną z najbardziej obiecujących zawodników naszego regionu.

Udział w Projekcie jest wstępem do późniejszego uczestnictwa w zgrupowaniach Kadr Wojewódzkich (różnego rodzaju akcje szkoleniowe, obozy, turnieje) i w walce o miejsca w młodzieżowych reprezentacjach Polski czego dobrym przykładem mogą być zawodnicy z roczników 2006-2008 którzy z powodzeniem konkurują o miejsca w reprezentacjach Polski U-16 i U-18.

Wyciągając wnioski z poprzednich sezonów nasza propozycja kierowana jest głównie do zawodników, którzy chcą się podporządkować współpracy między naszym Projektem, Klubami i OSHL-ami, a co za tym idzie w okresie startowym (wrzesień -marzec) będą do dyspozycji Klubów, Ośrodków i Projektu “Metropolia Silesia”.

Za udziałem w nim przemawia głównie regularne rozgrywanie spotkań na wysokim poziomie i fakt, że w połączeniu ze szkoleniem klubowym, akcjami OSHL oraz rozgrywkami PZHL kalendarz startowy jest szczelnie wypełniony i nie wymaga szukania dodatkowych kosztownych rozgrywek.

Koszt udziału w projekcie będzie na poziomie około 2 500,00 za cały sezon rozgrywkowy. Trenerzy prowadzący drużyny w rozgrywkach będą wywodzili się z klubów uczestniczących w projekcie Metropolia Silesia.

Koordynatorem projektu jest trener Beniamin Sławiński   tel. 504 613 907           

e-mail: ben32@interia.pl

 

                                                          

Linki zgłoszeniowe na sezon 23/24 do Projektu Metropolia Silesia

 rocznik 2010 -        https://forms.gle/YZmgWW8E2ENrrS2w5

 rocznik 2011 -       https://forms.gle/r8ZeHUVDK9qxQNU2A

 rocznik 2012-        https://forms.gle/qpKxpQMshKASFEDa7 

rocznik 2013-        https://forms.gle/YdzUFaFqtSW1oP5H6