Szkolenie trenerów grup młodzieżowych

Szkolenie trenerów grup młodzieżowych 

W ostatni weekend sierpnia na terenie Zagłębiowskiego Parku Sportowego ArcelorMittal odbyło się szkolenie trenerów grup młodzieżowych hokeja na lodzie.

Szkolenie, w którym uczestniczyło kilkudziesięciu trenerów i trenerek z całej Polski składało się z części teoretycznej i części praktycznej.

Jakub Gruth poprowadził zajęcia z treningu motorycznego dzieci, Tomasz Kurzawa i Sebastian Owczarek przygotowali zajęcia skupiające się na doskonaleniu techniki jazdy, posługiwania się kijem hokejowym i oddawania strzałów.

Arkadiusz Sobecki poprowadził wykład i  pokazowe zajęcia dotyczące treningu bramkarzy, a Anna Bieniec wykład o aspektach psychologicznych w pracy z dziećmi.

Szkolenie zakończyła pani Danuta Piorun Prezes Śląskiego Związku Hokeja na Lodzie wręczając wszystkim uczestnikom certyfikaty ukończenia szkolenia.


Szkolenie odbyło się pod patronatem i z funduszy Ministerstwa Sportu i Turystyki. Organizatorem szkolenia był Śląski Związek Hokeja na Lodzie wraz z Polskim Związkiem Hokeja na Lodzie.