Turniej "Rozwijaj się z hokejem"

Turniej "Rozwijaj się z hokejem" 

W ramach realizacji projektu „Rozwijaj się z hokejem” dofinansowanego przez Ministerstwo Sportu i Turystyki wszyscy uczestnicy mieli możliwość wzięcia udziału w dwudniowych turniejach mini hokeja.

Na lodowiskach w Oświęcimiu i Toruniu o swoje pierwsze w tym sezonie punkty rywalizowało kilkaset dzieci z Torunia, Poznania, Oświęcimia, Malborka, Warszawy, Sosnowca, Bytomia, Bydgoszczy, Jastrzębia Zdroju, Gdańska, Nowego Targu, Sanoka Tychów, Krakowa, Janowa i Katowic.

 

Rozgrywki toczyły się systemem grupowym, a drużyny, które zdobywały jak największe ilości punktów w swoich grupach awansowały do grup finałowych rywalizujących kolejno o najwyższe miejsca w całym turnieju.

Dzięki takiemu systemowi rozgrywek każda z drużyn miała możliwość rozegrania kilku spotkań każdego dnia. Emocji było bardzo wiele, dla dużej grupy dzieci był to pierwszy poważny wyjazdowy turniej.

Każde z dzieci otrzymało medal i upominek za uczestnictwo w turnieju.

 

Nie podajemy klasyfikacji końcowych rozgrywek, ponieważ zgodnie z hasłem przewodnim naszego projektu najważniejszy był udział i sportowy ROZWÓJ dzieci.

Organizatorem turniejów był Śląski Związek Hokeja na Lodzie przy dofinansowaniu Ministerstwa Sportu i Turystyki.