Młodzieżowa Liga Hokeja Kobiet ruszyła

Wychodząc naprzeciwko potrzebom młodych zawodniczek, które nie zawsze miały możliwość pokazania pełni swoich możliwości w meczach z chłopcami, a wiek nie pozwala im jeszcze na rozpoczęcie kariery w drużynach seniorek Śląski Związek Hokeja na Lodzie zorganizował dodatkową kategorię rozgrywkową.

W sezonie 2023/2024 na taflach lodowisk w pięciu miastach pojawiły się w grafikach nowe mecze - mecze MLHK, czyli Młodzieżowej Ligii Hokeja Kobiet.

Do rywalizacji w lidze zgłosiło się pięć zespołów: BS Polonia Bytom, Kojotki Naprzód Janów Katowice, UKH Białe Jastrzębie, SKKH Atomówki GKS Tychy oraz UKHK Unia Oświęcim.

Rozgrywki przeprowadzone zostaną w systemie czterech rund ” każdy z każdym”. Mecze trwają 3 x 20 minut, jednak każda z tercji punktowana jest osobno.

Zwycięstwo w tercji to 2 punkty, remis 1 punkt, przegrana 0 punktów, a każda z tercji rozpoczyna się od wyniku 0:0.

W rozgrywkach z niewielkimi wyjątkami mogą uczestniczyć dziewczęta z rocznika 2008 i młodsze, a  w pięciu drużynach zostały zgłoszone aż 103 zawodniczki w tym 12 bramkarek.

Także na ławkach trenerskich drużyn z Jastrzębia i Oświęcimia pojawiły się panie - Iga Cywaniuk i Anna Kot.

Życzymy wszystkim drużynom sportowego rozwoju, sezonu bez kontuzji i dużo radości z uprawiania tej pięknej dyscypliny sportu.