Turnieje o Puchar Niepodległości

Turnieje o Puchar Niepodległości 

W dniach, kiedy cała Polska świętuje rocznicę odzyskania niepodległości także młodzi hokeiści rozegrali ogólnopolski turniej celebrując w ten sposób to święto.

Dzięki dofinansowaniu uzyskanemu z Ministerstwa Sportu i Turystyki Śląski Związek Hokeja na Lodzie mógł podjąć się organizacji turnieju obejmującego swym zasięgiem całą Polskę.Drużyny z Oświęcimia, Bytomia, Janowa, Katowic, Tychów, Jastrzębia, Sosnowca, Sanoka, Dębicy, Krynicy, Nowego Targu, Torunia, Poznania, Warszawy, Elbląga, Gdańska, Gdyni, Malborka i Łodzi rozgrywały turnieje na trzech lodowiskach: w Oświęcimiu, Sanoku i Toruniu.

 Po dwóch dniach zmagań na podium w Oświęcimiu stanęły drużyny Sosnowca, Katowic i Bytomia, w Toruniu z Gdańska, Warszawy i Łodzi, a w Sanoku pierwsze miejsce zajęła drużyna gospodarzy, za nią uplasował się Nowy Targ i Krynica.

 Dodatkowo w każdym mieście rozegrano indywidualne konkurencje sprawnościowe - celność strzału, najszybsze okrążenie i slalom z krążkiem.

Niewiele mniej emocji dostarczyły konkurencje wymagające od zawodników wiedzy na temat historii Polski Niepodległej oraz znajomości geografii Polski. Uczestnicy rozwiązywali testy, układali puzzle z mapy Polski i popisywali się swoją wiedzą na temat położenia ważnych miejscowości i obiektów na mapie Polski.

Każdy z finalistów poszczególnych konkurencji otrzymał pamiątkowe statuetki lub nagrody rzeczowe.

Dziękujemy Ministerstwu Sportu i Turystyki za finansowe wsparcie tego przedsięwzięcia, Prezydentowi Miasta Oświęcim za Honorowy Patronat nad turniejem w Oświęcimiu oraz także dofinansowanie wydarzenia, Zarządowi Klubu MKS Sokoły Toruń oraz UKS Niedźwiadki MOSiR Sanok za dużą pomoc w organizacji turniejów.