CZEŚĆ ICH PAMIĘCI !

Sobota 18 listopada 2023 już na zawsze zapisze się jako tragiczny dzień polskiego hokeja. W ciągu jednego dnia napłynęły do nas trzy smutne wiadomości .... 

 

Z głębokim żalem przyjęliśmy informację o śmierci Pana Zenona Hajdugi byłego prezesa Polskiego Związku Hokeja na Lodzie, trenera, działacza hokejowego i sportowego.

Pan Zenon był trenerem reprezentacji Polski do lat 20, w tym podczas turnieju mistrzostw świata Grupy B 1980. W sezonie 1982/1983 był asystentem seniorskiej reprezentacji Polski w tym na turnieju Mistrzostw Świata 1983 Grupy B.

W późniejszych latach był menedżerem seniorskiej kadry Polski.

Od 2000 do 2008 przez dwie kadencje sprawował stanowisko prezesa Polskiego Związku Hokeja na Lodzie. Został członkiem zarządu Fundacji Kształcenia i Dokształcania Trenerów Polskich Związków Sportowych, członkiem rady nadzorczej Polskiego Komitetu Olimpijskiego.

W 2000 został odznaczony Złotym Krzyżem Zasługi za zasługi w działalności na rzecz rozwoju kultury fizycznej i sportu.

Pan Zenon Hajduga zmarł w wieku 89 lat.

Rodzinie Pana Zenona składamy najszczersze kondolencje.

 

Z niedowierzaniem i wielkim smutkiem przyjęliśmy informację o nagłej śmierci 33- letniego Szymona Urbańczyka – Reprezentanta Polski, trenera, sędziego hokeja na lodzie.

Szymon był wychowankiem Unii Oświęcim, następnie reprezentował barwy juniorów HC Hawirzów, GKS-u Katowice, Naprzodu Janów, Zagłębia Sosnowiec, JKH GKS Jastrzębia i KS Unii Oświęcim.

W 2009 roku wystąpił w barwach reprezentacji Polski U-20 na Mistrzostwach świata U-18 2009 Dywizji I w szwajcarskim Herisau, a w 2012 roku w seniorskiej reprezentacji Polski, podczas Mistrzostw Świata 2012 Dywizji I rozgrywanych w Krynicy-Zdroju.

Jeszcze w czasie kariery zawodniczej rozpoczął pracę trenerską w UKH Unia Oświęcim, prowadził drużyny młodzieżowe, był trenerem podczas Mistrzostw Świata w Hokejball w Bratysławie.

Rodzinie Szymona, Jego Rodzicom Beacie i Włodzimierzowi oraz siostrze Asi składamy najszczersze kondolencje.

 

W dniu dzisiejszym zmarł także w wieku 74 lat Pan Henryk Musik - działacz sportowy Naprzodu Janów, kierownik sekcji hokejowej seniorów, członek zarządu i komisji rewizyjnej.

Członek zarządu Śląskiego Związku Hokeja na Lodzie i przewodniczący Wydziału Gier i Dyscyplin w okresie trzech kadencji od 1996 roku.

Odznaczony Złotym Krzyżem Zasługi, Odznaką Za Zasługi dla Sportu, Srebrną Odznaką Zasłużonego działacza Kultury Fizycznej i Złotą Odznaką Zasłużonego w rozwoju województwa katowickiego (1987 r.)

Rodzinie Pana Henryka składamy najszczersze kondolencje.

 

CZEŚĆ ICH PAMIĘCI!