"Hokejowo to zdrowo"

"Hokejowo to zdrowo" 

W dniach 02-03.12.2023 na lodowiskach w Tychach,  Oświęcimiu i Łodzi  odbył się ogólnopolski turniej żaków młodszych pod nazwą „Hokejowo to zdrowo”.

Nazwa turnieju nie jest przypadkowa, ponieważ oprócz zmagań na tafli lodowej młodzi sportowcy uczestniczyli w warsztatach tematycznych z fizjoterapeutami, podologami, dietetykami i psychologiem sportu.

Zdobyli mnóstwo wiedzy na temat prawidłowej dbałości o stopy w czasie uprawiania sportu, rozmawiali o płaskostopiu i wadach postawy. Wykonywali ćwiczenia mające na celu rozwijanie odpowiednich partii mięśni wzmacniających i rozciągających kręgosłup.  Uzyskali informacje o prawidłowej diecie sportowca, odpowiednich nawykach żywieniowych oraz  zdrowych  przekąskach.

Trenerzy otrzymali także pakiet materiałów ćwiczeniowych do pracy nad motywacją, wsparciem rozwoju dziecka  i kształtowaniem odpowiedniego nastawienia młodych ludzi do uprawiania sportu.

Dziękujemy wszystkim drużynom za sportową walkę i aktywny udział w tematycznych zajęciach warsztatowych.

Organizatorem turniej „Hokejowo to zdrowo” był Śląski Związek Hokeja na Lodzie dzięki dofinansowaniu Ministerstwa Sportu i Turystyki.

Turniej w Oświęcimiu odbył się dzieki dofinansowaniu Urzedu Miasta Oświęcim, a Honorowy Patronat nad imprezą objął pan Janusz Chwierut Prezydent Miasta Oświęcim. 

 

Klasyfikacja końcowa turnieju w Tychach:

 1. Nowy Targ
 2. Janów
 3. Tychy
 4. Jastrzębie Zdrój
 5. Sosnowiec
 6. Kraków
 7. Krynica Zdrój

  

Klasyfikacja końcowa turnieju w Łodzi:

 1. Toruń
 2. Gdańsk Gas Olivia
 3. Gdańsk GKS Stoczniowiec
 4. Łódź
 5. Poznań
 6. Elbląg

 

Klasyfikacja końcowa turnieju w Oświęcimiu:

    1.Oświęcim
    2.Warszawa
    3.Bytom
    4.Sanok
    5.Cieszyn
    6.Katowice