Akademia Bramkarska SZHL po kolejnej sesji treningowej

Akademia Bramkarska SZHL po kolejnej sesji treningowej

 

Ferie w województwie śląskim dobiegają powoli do końca, ale przerwa od zajęć szkolnych nie oznacza przerwy od treningów.

Nasi trenerzy po raz kolejny przygotowali dla młodzieżowych golkiperów świetną ofertę zajęć sportowych i treningów.

Na lodowisku w Tychach spotkało się aż 38 bramkarzy, z których najstarszy ma prawie 18 lat, a najmłodszy zaledwie 8.

Ani imponująca liczba zawodników, ani ich rozpiętość wiekowa nie przeszkodziła w przeprowadzeniu bardzo wartościowych zajęć.

Trenerzy podzielili zawodników na grupy i skupili się głównie na doskonaleniu techniki jazdy bramkarskiej oraz prawidłowym poruszaniu się w bramce.

Dużo uwagi poświęcili także na poprawie u młodych bramkarzy techniki kija bramkarskiego oraz reakcji na strzał.

Nad motoryką na sali gimnastycznej   pracował głównie trener Jakub Maciejewski, a na lodzie zajęcia prowadzili trenerzy: Arkadiusz Sobecki, Dominik Kraus, Bartłomiej Nowak, Jakub Zawalski oraz Marcel Kotuła.

 

„Chciałbym bardzo podziękować zawodnikom, trenerom i oczywiście rodzicom najmłodszych zawodników, za tak pełne zaangażowanie w sesje treningowe w czasie ferii. Jesteśmy bardzo zadowoleni z postępów jakie widać u każdego z uczestników, ale widzimy także wiele obszarów do dalszej pracy. Dlatego już dzisiaj zapraszamy na kolejne sesje treningowe Akademii Bramkarskiej, które odbędą się 17-18 lutego. O szczegółach poinformujemy wkrótce” – trener Arkadiusz Sobecki.