Gwiazdozbiór Śląskiego Sportu

 

Gorąco polecamy wszystkim sportowcom, trenerom, rodzicom i sympatykom każdej dyscypliny sportowej program dokumentalny „Gwiazdozbiór Śląskiego Sportu”.

Pomysłodawcą programu jest pan Jacek Bednarek - Olimpijczyk Igrzysk Olimpijskich w Seulu z 1988 roku, gdzie reprezentował Polskę

w chodzie na 50 km. Jacek Bednarek jest jednocześnie autorem i prowadzącym ten program realizowany dzięki współpracy z Telewizją TVT. 

„Gwiazdozbiór Śląskiego Sportu” to dokument o znanych postaciach z historii polskiego i śląskiego sportu związanych na różne sposoby ze Śląskiem.

Gwiazdozbiór to cykl sportowych, ale także osobistych „rozmów – wywiadów” w których wzięli udział piłkarze, zapaśnicy, lekkoatletki, lekkoatleci, siatkarki i siatkarze, biathlonistki,przedstawicielki i przedstawiciele judo, boksu i szermierki. Są także doskonali szybownicy, żużlowcy, znani ciężarowcy. Mistrzynie i mistrzowie olimpijscy oraz Europy i świata - jednym słowem godne podziwu i naśladowania doborowe grono sportowe.

W Gwiazdozbiorze są oczywiście także wywiady z hokeistami - Henrykiem Gruthem i Mariuszem Czerkawskim.

W ten weekend nastąpi emisja kolejnego odcinka na antenie Telewizji TVT z Wiesławem Jobczykiem, a następnie przygotowany zostanie odcinek z panem Andrzejem Zabawą.

 Link do programu:

https://www.youtube.com/playlist?list=PLm7EaYzflXwcT_38b2D7EuMeryB5r0Vgq

 

„Gwiazdozbiór Śląskiego Sportu” to doskonała okazja do zaprezentowania dorobku sportowego wielu zawodniczek i zawodników

w każdej dyscyplinie sportowej , a niejeden młody sportowiec może czerpać z tych rozmów źródło wiedzy i motywacji.

Z niecierpliwością czekamy na kolejne spotkania z wybitnymi sportowcami.