Sukces trenera Tobiasza Bigosa

Trener Tobiasz Bigos - od 5 lat trener pracujący z Kadrą Narodową do lat 16. Obecnie swoją funkcję łączy ze studiami w Finlandii            w Haaga-Helia University of Applied Sciences na kierunku Sports Coaching and Management. Wcześniej ukończył studia magisterskie na kierunku Wychowanie Fizyczne i Trening Sportowy na AWF Katowice. Jest również absolwentem studiów podyplomowych SWPS Katowice na kierunku „Psychologia Sportu Dzieci i Młodzieży”. Pięciokrotnie brał udział w szkoleniach trenerskich organizowanych przez Międzynarodową Federację Hokeja na Lodzie.

 W 2020 roku jako trener, wziął udział w Młodzieżowych Igrzyskach Olimpijskich, które odbyły się w Lozannie (Szwajcaria).

W sezonie 2022/2023 oraz 2023/2024 jego drużyna zdobyła Puchar 4 Narodów w kategorii U16, wyprzedzając w klasyfikacji rówieśników z Litwy, Węgier i Włoch. W 2023 roku prowadzona przez niego Kadra Narodowa do lat 16 wygrała największy w Europie turniej młodzieżowy Riga Cup.

 

Kolejnym sukcesem trenerskim i prowadzonej przez Tobiasza Bigosa Kadry Narodowej jest zdobycie piątego miejsca w                                IV Młodzieżowych  Zimowych Igrzyskach Olimpijskich Gangwon 2024. Reprezentacja Polski w swym olimpijskim debiucie odniosła cztery zwycięstwa i doznała tylko trzech porażek – z drużynami, które finalnie zdobyły medalowe miejsca.


Trener Tobiasz Bigos podpisał właśnie kontrakt z jedną z większych hokejowych organizacji w Finlandii - Ilves Tampere. Rozpocznie pracę jako trener główny w kategoriach U15 AAA i U16 AK. Wraz z utytułowanym sztabem fińskich trenerów będzie szkolił prawie 60 zawodników.

Gratulujemy !