Finaliści I ligi !

W sobotę, 23 marca 2024 zakończyły się rozgrywki MHL / I ligi sezonu 2023/2024.

Po sezonie zasadniczym, drużyny, które wywalczyły prawo udziału w półfinałach zajęły kolejno miejsca: Polonia Bytom pierwsze miejsce, SMS PZHL Katowice drugie, Naprzód Janów trzecie, a MMKS Podhale Nowy Targ czwarte.

Pary półfinałowe nie były więc dla nikogo zaskoczeniem.

W trzech meczach półfinałów Polonia Bytom wygrywając z Podhalem zapewniła sobie miejsce w finale, a SMS PZHL Katowice dwa razy przegrał z Naprzodem Janów.

W finale spotkały się więc ekipa Naprzodu i Polonii, a w meczu o trzecie miejsce SMS PZHL Katowice z MMKS Podhale Nowy Targ.

W meczach o trzecie miejsce SMS PZHL Katowice bez problemu dwukrotnie pokonał drużynę z Podhala. Pierwszy mecz zakończył się wynikiem 7:4, a drugi 7:1 na korzyść uczniów Szkoły Mistrzostwa Sportowego.

Młoda drużyna SMS PZHL Katowice odebrała puchar i brązowe medale za III miejsce w I lidze.

Pomimo tego, że do wyłonienia Mistrza Polski I ligi wystarczyły także tylko dwa spotkania, to jednak rywalizacja o I miejsce była o wiele bardziej wyrównana i zacięta.

Pierwsze starcie skończyło się wynikiem 2:1 dla Naprzodu Janów. Drugi mecz także zakończył się jednobramkową przewagą janowian. Walka trwała do ostatnich sekund, ale na tablicy utrzymał się wynik 3:2.

Na podium stanęli:

NAPRZÓD JANÓW KATOWICE – ZŁOTO

BS POLONIA BYTOM – SREBRO

SMS PZHL KATOWICE – BRĄZ

 

Gratulujemy wszystkim drużynom świetnego sezonu i zakończenia godnego mistrzów.